ЕКОКУЛЬТУРА

Екокультура


Екологічна культура – особиста відповідальність кожної окремої людини за стан навколишнього середовища, це його власне діяльність і поведінка, цілеспрямоване свідоме обмеження своїх матеріальних потреб.

Одна із найважливіших проблем сьогодення – екологія, а саме необхідність підвищення у людей екологічної культури, екологічного мислення та виховання любові до природи.

Екокультура – це внутрішнє виховання та мотивація кожної людини вести розумний спосіб життя та якомога менше шкодити природі. Та надалі зберегти природу та ресурси для майбутніх поколінь.

В процесі виробництва Компанія ЕКОПАК виготовляє чисту продукцію з високоякісної екологічної сировини. Близько 90% відходів виробництва потрапляють на повторну переробку.

Наша компанія сповідує принцип єдності культурної людини та екології. Ми впевнені це в подальшому результаті дасть позитивну динаміку для розвитку національної та світової економіки.

ЕКОПАК виступає за:

1. Відмову від використання поліетиленових пакетів та пластикових стаканів.

Наше суспільство звикло до пластику та поліетилену, тому сьогодні ми хочемо показати суспільству, що паперова тара не менш практична й міцніша, ніж поліетиленова. Але при цьому паперова та картонна тара не завдає шкоди довкіллю, легко розкладається і піддається вторинній переробці. Зрештою, вона й виглядають на багато естетичніше.

2. За роздільне сортування відходів.
Українські міста, ліси, річки та озера завалені сміттям. Цю проблему можна вирішити радикальними намірами та серйозною підтримкою на державному рівні. Нажаль це обмежилось тільки прийняттям з 01 січня 2018 року закону «Про відходи». Правильно впровадивши даний закон, а також створити сприятливі умови для переробних підприємств, можна ефективно покращити економіку держави.
Лише сортовані відходи можна переробляти повторно. На сьогодні наша промисловість потерпає від нехватки сировини та вимушена купувати близько 50% макулатури та пластику за кордоном. Саме відходи паперу, пластику, скла, металів та інших відходів могли б потрапляти на переробні підприємства.

3. Активне впровадження відновлювальних джерел ененергії
Основними джерелами є вітрова, сонячна, геотермальна енергія, енергія річок, енергія з біомаси та відходів, довкілля з використанням теплових насосів. На сьогодні Україна використовує використовує близько 2% усіх відновлювальних джерел енергії. Впроваджуючи «зелену енергію» ми не тільки збережемо довкілля, але й станемо енергонезалежними.

4. Протидію масовій та незаконній вирубці лісів.
За останні 50 років людство знищило більше 50% усіх лісів. На превеликий жаль, Україна за цими темпами теж не відстає. І це не зважаючи на заборону вирубки та вивозу кругляка, прийняту ще у 2015 році. Саме тому лісові насадження потрібно не лише зберегти, а й збільшувати їх площу.

5. Відновлення та очистку водойм

Щороку стан річок, озер і підземних вод в Україні погіршується. Сучасний розвиток промисловості, сільського господарства, транспорту, а також ріст міст супроводжується великим скидом забруднених вод. При відсутності належних заходів із зниження забруднення води, природне розбавлення і самоочищення стає недостатньою. Великі концентрації шкідливих домішок перешкоджають самоочищенню води і її забруднення інтенсивно прогресує.
Тільки за офіційною статистикою, щороку у водойми України скидають близько 300 млн. кубометрів неочищених стоків. Неофіційна статистика показує значно гірші результати. Саме наші водні ресурси в край незадовільному стані.

ˮХочеш змінити світ – почни з себеˮ, – Махатма Ганді